Časový plán a propozice

Sobota 18.4 

- sraz účastníků v 8:45h až 9:15h

- porada trenérů a rozhodčích - upřesnění pravidel hry v 9:30h

- slavnostní zahájení v 10:00h

- první kolo zápasů v 10:30h

- konec zápasů prvního dne v 17:00h 

 

Neděle 19.4

- sraz účastníků v 8:15h

- první kolo zápasů v 9:00h

- slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků v 15:00 - 16:00h

 

Propozice:

- turnaj určený pro kategorii U10 (roč. 2005)

- herní systém - v sobotu se týmy utkají v 6 členných skupinách každý s každým. První 4 týmy ve skupinách postupují do nedělních čtvrtfinálových 4 členných  skupin. Jejich vítězové se potom utkají o celkové vítězství v turnaji. Ostatní mužstva hrají o celkové umístění na 5 až 16 místě. Týmy, které skončí v sobotních skupinách na 5 a 6 místě rovněž postupují do dvou nedělních 4 členných skupin a po nich hrají o celkové umístění na 17 až 24 místě.

- hraje se v počtu 5+1 (hokejové střídání) maximální počet 12 hráčů a 2 trenéři

- hřiště má rozměry 25x40m a branky 2x5m

- hrací doba - 1x 20min. (týmy odehrají během dvou dnů 9- 10 zápasů)

- nutné je být připraven vždy 5 min před zápasem u hrací plochy, aby co nejspíše po ukončení předešlého zápasu začal zápas nový

- pravidla:

 1. Míč za brankovou čárou (aut), nebo míč,který brankář chytí do rukou, rozehrává jenom vhozením na vlastní polovinu. Míč, který hraje jen nohou (ze hry)   může rozehrát po celé hrací ploše. Rozehrát do 5 vteřin. V případě přehození míče na soupeřovu půli se rozehrává nepřímý kop z poloviny hřiště.

 2. Způsob rozehrání vhazování se určí po domluvě všech týmů před zahájením turnaje.

 3. Malá domů není povolena. Po malé domů následuje nepřímý kop z místa nahrávky brankáři, nejblíže však ze vzdálenosti 6 metrů od branky.

 4. Veškeré fauly, ruky vč.hraní brankáře rukou mimo brankové území - nepřímý volný kop, protože podporujeme, aby kluci hráli fotbal.

 5. Úmyslná ruka v brankovišti - penalta.

 6. Při nepřímém volném kopu stojí bránící hráč od míče nejméně 5m a útočící hráč od brankáře min. 1m.

 7. První ŽK (za hrubý faul a pod.) = vyloučení hráče na 2 min. bez povolení náhradníka a druhá ŽK = vyloučení do konce zápasu bez náhrady.

 8. Střídá se hokejovým způsobem, v nepřerušené hře probíhá střídání v blízkosti střídačky

 9. Rozhodčí zajistí pořadatel

 10. O pořadí rozhoduje: body, vzájemné utkání, skóre, větší počet vstřelených branek, menší počet obdržených branek, penalty.

 

- ceny: první tři týmy obdrží medaile a poháry, pro všechny týmy budou připraveny další odměny (např. výborné valašské frgály), dále budou odměněni 3 nejlepší hráči, střelci a brankáři turnaje, ocenění budou i nejlepší hráči jednotlivých týmů.

- startovné: 2500Kč (v jeho rámci mají týmy po oba dny zajištěn oběd a pitný režim)

- během turnaje bude ve sportovním areálu zajištěn zdravotní dozor

- zodpovědnost - pořadatel nepřebírá zodpovědnost za zranění hráčů a ztrátu či poškození předmětů. Prosíme všechny trenéry, aby se řídili pokyny organizátorů a měli své hráče pod stálým dohledem

 

Propozice ke stažení ZDE